Co přibylo do knihovny

Nákupy: srpen 2017

Po červencovém šílenství, kdy jsem koupila skoro každou knihu, o kterou jsem jen okem zavadila, jsem se chtěla krotit. A světe div se, povedlo se. Jsem na sebe pyšná o to víc, že jedna kniha byla ve slevě a další dvě jsem si pořídila v jednom oblíbeném antikvariátu. 

IMG_20170831_194725

Jako první jsem si pořídila Rybí krev Jiřího Hájíčka, a to až někdy v půlce srpna, takže jsem své choutky dokázala ukočírovat poměrně dlouho. V knihkupectví jsem ji pořidila za 169 Kč a protože jak jméno autora, tak obálka mě lákala, vzala jsem si ji s sebou hned na naši dovolenou. 

Svou sbírku knih Markuse Heitze jsem rozšířila o knihu Sanctum, která se už nedá normálně koupit, což je strašná škoda. V antikvariátu tam jen tak ležela a když jsem ji vzala do rukou, málem jsem shodila stohy knih za mnou. Ostravský Antikvariát v suterénu je totiž typický tím, že na velmi malém prostoru je naskládáno asi tak milion knih (ano, přeháním, i když možná ne, ale je jich prostě hodně) a pohyb mezi nimi je jen na vlastní nebezpečí. Takže počáteční nadšení během deseti minut střídá znechucení nad tím, že se musím pohybovat velmi, ale opravdu velmi opatrně. Co vám budu povídat, je to prostě velká škoda, protože člověk by si koupil více knih, jen je to opravdu téměř nemožné. 

Ale ať přestanu s tím spíláním, pořídila jsem si ještě jednu knihu, a sice Saeculum od Ursuly Poznanski. Její Erebos se mi velmi líbil a tahle také slibuje napínavé počtení, takže doufám, že na ni přijde řada v nejbližší době.

Suma sumárum, celkem tři knihy, za které jsem utratila necelých 500 Kč, což je potěšující dvojnásob. Utráceli jste v srpnu taky, nebo si šetříte finance na podzimní knižní novinky? Co máte v plánu si pořídit v nejbližší době? 

 

 

 

2 komentáře: „Nákupy: srpen 2017

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s