Co já na knihy

Amish Tripathi: Nesmrtelní z Meluhy

„PŘÍBĚH MUŽE, Z NĚHOŽ LEGENDA UČINILA BOHA.“ Takto nakladatelství Omega láká své čtenáře k přečtení fantasy z pera indického spisovatele Amishe Tripathi. Nalákalo i mne! A jak hodnotím tuto autorovu prvotinu?

meluha

Rozhodně panu spisovateli nelze upřít nápaditost ve vztahu k vybranému tématu, avšak zpracování a obsah dosti pokulhává. Na obálce sice nakladatelství vábí na mistrně odvyprávěný příběh, ale u mě se žádné překvapení nekonalo, ohromená jsem bohužel nebyla. Autor píše čtivě, avšak příběhu chybí grády a spád, popis akce je šablonovitý. Navíc jsem místy měla pocit, že vyprávění není zasazeno 1900 let př. n. l. … Amish mě prostě vůbec nepřesvědčil, ač se snažil on i má představivost.

Šiva je klasickou kladnou postavou a nutno podotknout, že dost nudnou. Hrdina skrz na skrz, trochu sociálně neobratný, láskou nepolíbený …a nudný. Ostatních postav je v příběhu tak akorát, ale dostanou zhruba stejně prostoru – na můj vkus příliš málo.

Romance, kterou zde Amish rozehrál, je ve skrze staromilská. Dá se napsat, že se čtenář přenese od cudných myšlenek přes letmé doteky až k rodinnému životu.  To vše podle mustru alá domluvený svazek, ovšem bez revolty.

Není žádným tajemstvím, že se jedná o trilogii. Autor si logicky tedy připravil půdu pro pokračování. Ale to zakončení!!! Vážně?!? Tři tečky uprostřed největší akce! Ojojojoj, tady si reputaci prostě už nezlepšil. Vy, kdo neovládáte indické pojmosloví, se navíc musíte obrnit velkou trpělivostí, protože listovat neustále na konec knihy, je vyčerpávající.

Popravdě se mi nejvíce líbila obálka. Je to možná kruté napsat, ale dějem mě příběh nenadchnul, nebála bych se použít slova „zklamání“. Tento druh fantasy zdá se mi poněkud nešťastným. 

Za recenzní výtisk děkuji Nakladatelství Omega. Knihu je možné zakoupit zde.

 

ediceomega-fb-profile

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s